B12 vitamiin- 1000µg N 30 tbl (Solgar)

24.00  (sisaldab KM)

Organismile kergesti omastatavas metüülkobalamiini vormis. Inimene vajab B12-vitamiini aminohapete ainevahetuseks metüülimisprotsessis, mis on vajalik erinevate närvivahendusainete tootmisel. Vitamiin B12 toetab organismi normaalset energiavahetust ja  närvisüsteemi talitust.

Kirjeldus

B12-vitamiini puuduse kliinilised sümptomid kujunevad üldiselt välja alles pärast mitmeid aastaid kestnud puudulikku toitumuslikku tarbimist või vähenenud imendumist. B12-vitamiini piisav saamine on äärmiselt oluline normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks. Vitamiini puudus toob seljaaju, aju ning optilise ja perifeersete närvide mandumise tõttu kaasa makrotsüütilise, megaloblastilise aneemia ja/või neuroloogilised sümptomid.

B12-vitamiin aitab kehal vabaneda ka liigsest homotsüsteiinist ehk jääkainest, mis tekib ainevahetuse tagajärjel ja on rakkudele mürgine. Seega on ülioluline, et see saaks organismist välja uhutud. Selle protsessi juures aitab B12-vitamiin kaitsta veresoonte seinu ning ennetada südame- ja veresoonkonna haigusi.

B12-vitamiin koos teiste B-grupi vitamiinidega ei anna küll otseselt energiat, kuid aitab tagada aminohapete, rasvade ja süsivesikute normaalse ainevahetuse. See omakorda on kütuseks organismile. Samuti aitab B12-vitamiin reguleerida vereloomet, kuna on seotud hemoglobiiniga veres.

B12-vitamiin osaleb mitmetes rakusisestes protsessides, tagades, et rakud oleksid terved ja toodaksid piisavalt energiat. Näiteks sisaldab see vähesel määral koobaltit, mis aitab kehal omastada tsinki. Tsink omakorda tugevdab immuunsüsteemi ja aitab haavadel kiiremini paraneda. 

KOOSTISOSAD 1 KAPSLIS:
B12-vitamiin (metüülkobalamiin)  – 1000ug/40000
* % päevasest võrdluskogusest (%NRV – Nutritional Reference Value)

MUUD KOOSTISOSAD:
Täiteained: mannitool, karboksümetüültselluloos; paakumisvastased ained: steariinhape, rasvhapete magneesiumsoolad;  magusaine: kirsist.

Ei sisalda suhkrut, soola, gluteeni, kaseiini ja rasvhappeid. Sobib kasutamiseks veganitele.

KASUTAMINE:
Soovituslik annus: 1 tablett päevas imemiseks.
Ärge ületage soovituslikku päevast kogust.
Toidulisand ei asenda mitmekesist, tasakaalustatud toitumist ega tervislikke eluviise.
Säilitada toatemperatuuril, lastele kättesaamatus kohas.
Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või tervisehäirete korral pidage nõu tervisespetsialistiga.

Tootja: Solgar, Inc, Leonia N.J. Solgar on rahvusvaheliselt tunnustatud innovaatiliste ja teaduspõhiste kvaliteetsete toidulisandite tootja. Solgar on aasta-aastalt täiustanud ning välja töötanud kõrgekvaliteedilisi vitamiine ja loodustooteid aastast 1947, toetamaks ja parandamaks inimeste tervist ja elukvaliteeti. 

Maaletooja: Loodusravi Kliinik OÜ, Tähe tn 85-3, 510107, Tartu, Eest