Marmateraapia (massaaž)

Mis on Marmateraapia?

Marmateraapia on iidne ayurveeda ravisüsteem, milles nii füüsiliselt kui energeetiliselt mõjutatakse teatud kehatsoone, mida nimetatakse “elupunktideks”. 
Ehk siis marmateraapia on kogu keha refleksoloogiline massaaž.

Arvatakse, et marma punktid on tänapäeva akupunktuur- ehk nõelravi eelkäijad.  Marmad on eluenergia ehk prana keskused (tinglikud punktid ehk ühenduskohad), kus ühilduvad mitmed füüsilise- ja eeterkeha struktuurid – lihased (mamsad), veresooned (sirad), kõõlused (snajud), luud (asthid), liigesed (sandhid) ning informatiivsed kanalid (sthulad) ja energeetilised kanalid (nadid).

Marma  on sanskritikeelne sõna, mis tähendab varjatust või saladust.  Marma Vidya on õpetus marmadest ehk inimkeha elutähtsatest energiakeskustest. Marma Vidya on veedade ja joogide õpetuste lahutamatu osa, mis eksisteerib juba aastatuhandeid.

Marmateraapia omab ayurveda teraapiates tähtsat osa.  Sellega on võimalik abistada paljude tervisehäirete puhul. Õige marmade mõjutamise korral on võimalik kutsuda esile muudatusi organite funtsioonides ja keha struktuurses seisundis. Samuti võib teadlikult tugevdada organismi füüsilise ja mentaalse energia voogu, mis on nõrgenenud või kaotanud õige liikumissuuna.

Loe artikklit “Energiahüpe marmades”

Miks on marmateraapia kasulik ja kuidas marmateraapia töötab?

Marmad töötavad nagu energeetilised klapid, mis on võimelised avama ja sulgema energia voogu ning suunama seda keha erinevatesse piirkondadesse.
Marmade mõjutamisel võib suunata energiat blokeeringute likvideerimisele, tugevdada energia liikumist või avada sulgenud energia reserve, sidudes neid tugevamate elu ja looduse jõududega. See teebki marmateraapiast olulise energeetilise tervendamise vahendi.

Marmade seisund on oluline, sest nendesse piirkondadesse kehal toimub toksiinide, stresside ja negatiivsete emotsioonide kogunemine ning need võivad sinna jääda aastateks. Väljenduda võib see valulikes aistingutes või põletikulistes protsessides nendes piirkondades enne, kui haiguse sümptomid väljenduvad täiel määral.

Marmateraapia on näidustatud nii täiskasvanutele, kui lastele.
Protseduride arv oleneb patsiendi tervislikust seisundist, enamasti 10-15 seanssi.
Vastunäidustuseks on ägedad nakkushaigused, akuutsed seisundid, rasedus.

Teraapia toimub lamades paljastatud kehaga massaazilaual. Kasutatakse õlisid.

Lisalugemist:

Uskumatu refleksioloogia

Tagasiside
Jaga palun tagasisidet
Kuidas sa oma kogemust meiega hindaksid (veebileht, teenused, suhtlus jm)
Saaksid palun täpsustada oma arvamust
Järgmine
Sisesta palun oma email kui sa soovid, et saaksime võtta sinuga ühendust sinu tagasiside osas
Tagasi
Saada
Täname, et jagasid meiega oma arvamust