Rakenduslik biomehhaanika (Mati Rebane) vastuvõtt ja vabad ajad 21.12

Eelregistreerimine avatud

Rakenduslik biomehhaanika?

Tegemist on ultraleebe kehatöö vormiga, mis põhineb vegetatiivses närvisüsteemis olevate pingete leevendamisel. Igal organil inimkehas on oma kindel asukoht ehk oma aadress. Tugevad emotsioonid, stress, kirurgilised sekkumised ja traumad põhjustavad läbi vegetatiivse närvisüsteemi pingeid nii lihastesse kui kudedesse ning spasmeerunud sidekude sikutab organi oma algsest asupaigast kõrvale.

Närvisüsteemi salvestuv emotsioon põhjustab läbi vegetatiivse närvisüsteemi, spasmi veresoontes, organ või kude ei saa enam piisavalt vajalikke toitaineid ja häirub  ka lümfiringe ehk puhastus. Tugev emotsioon võib põhjustada kroonilise lihasspasmi, mis püsib isegi aastakümneid ja kuna kõik organid kinnituvad lõppkokkuvõttes selgroo külge, võib see varem või hiljem põhjustada ka lülide paigast nihkumise.

Pinge leevendamisel spasm leevendub ning keha hakkab taas pingepiirkonda kontrollima. Seansi kestel ei toimu mitte ühtki jõulist füüsilist manipulatsiooni, ehk mitte midagi ei käänata-väänata-venitata – keha reageerib pehmele puudutusele ja teeb seda kohati paremini kui arvata oskame.

Kõige tähtsamaks momendiks seansi õnnestumisel või mitteõnnestumisel on inimese soov terveneda ehk taotlus, millega seansile tullakse – võib öelda, et sellel kõik baseerubki. Kui inimene tahab tõesti terveks saada või valust vabaneda siis see ka juhtub. Taotlus ehk soov terveneda ehk tervenemistahe määrab kõik. Biomehhaanika seanss on terapeudi ja inimese koostöö. Terapeut ei saa lihtsalt „valu ära võtta“ ehk inimesel peab olema kindel soov ja tahe terveks saada ja terve olla.

Rakenduslik biomehhaanika ei ole imeravi.

Imed hakkavad juhtuma alles siis kui inimene võtab vastutuse oma tervise eest isiklikesse kätesse. Selleks, et kehas midagi valutama hakkaks on kulunud aastaid. On võimatu, et aastate või aastakümnete jooksul arenenud ning süvenenud probleem 10 minuti või ühe tabletiga laheneb. Võib küll juhtuda, et leevendus tuleb juba esimese seansiga, kuid sellele loota ei tasu, sest vana informatsiooni kustumine ja uue salvestumine vajab aega. Seega kui lasta kõik vanasse rööpasse tagasi siis kipub ka probleem tagasi tulema.

Soovituslik seansside arv

Ühe probleemi puhul on 3-5 aga võib vaja minna ka rohkem seansse, eriti kui on tegu krooniliste valudega. Korraga saab lahendada üht probleemi. Seansi eesmärgiks ei ole mitte midagi paika panna ega pikendada või lühendada, sest sageli on füüsilises kehas toimunud muutused liiga sügavatesse kihtidesse salvestunud ja muutused luukoe struktuurides vajavad pikaajalist tähelepanu. Kuid, inimorganism on isetervenev süsteem ja kui talle tingimused luua siis saab ta enda tervendamisega suurepäraselt hakkama ja siin on oluline meeles pidada, et füsioloogilised ja biokeemilised protsessid toimivad loodusseaduste järgi ja nendest pole võimalik mööda vaadata.

Mille puhul tasuks pöörduda?

Eelkõige valud, sest on ju valu näol tegemist organismi märguandega, et midagi on kapitaalselt paigast ära. Väga hästi leevenduvad stressipinged. Kui inimese soov läheb keha sooviga kokku siis on kõik võimalik.

Jaga infot sõbraga: