Amla Tee N25 (Tiibet, Bhutan)

10.00  (sisaldab KM)

Aitab kaasa tugevale immuunsüsteemile ja seedesüsteemile, tugevdab vereringet, hea arteritele, südamele ja veresoonkonnale. Amla on taim, millest tehtud teed võib tänapäeva moodsate terminite kohaselt kõhklematult nimetada supertoiduks ja tõhusaks organismi puhastavaks detox vahendiks. Indias peetakse Amlat pühaks just marja raviomaduste tõttu. Parim viis nende omastamiseks on Amla tee, mis on üks tõhusamaid vahendeid paljude vaevuste puhul.

Kirjeldus

AMLA ehk Amalaki Õislehik (Phyllanthus emblica L.)  on hinnatud ajalooliselt erinevate rahvaste traditsioonilises ravikunstis ning temas leiduvate mitmesuguste mineraalide ja vitamiinide külluse tõttu on tänapäpäeval ka teaduslikult kinnitust leidnud väga paljud kasulikud toimed keha puhastuseks ja tervistumiseks.

Amala erkrohelistes marjades on koos terve apteek, sisaldades 8 korda rohkem C-vitamiini kui apelsin ja umbes 17 korda rohkem antioksüdante kui granaatõun. Lisaks leidub taimes rauda ja kaltsiumi jm. organismi toimimiseks olulisi mikrotoitaineid. Peale ebatavaliselt suure C-vitamiini sisalduse on selles viljas veel karotiini, riboflaviini, tiamiinbromiidi, metioniini, trüptofaani, õli, tanniini, galliumhapet, glükoosi, albumiini, tselluloosi, kaltsiumi, rauda, fosforit, vaske. Marjad sisaldavad palju flavanoide, parkaineid ja pektiini. 

Valmistamine: lase teel tõmmata mõni minut.  Võib jätta teekoti tassi kogu joomise ajaks. Soovi korral võib lisada pruuni suhkrut või mett.

Tiibeti meditsiin, mis on kogemuspõhiste teadmiste baasil välja selgitanud erinevatele looduslike ainete maitsete ravipotentsiaali, peab väga hinnaliseks selle tõttu, et temas on täielikus tasakaalus esindatud nii magus, hapu, terav kui kibe maitse. Nimetatud rikkaliku  maitsepotentsiaali tõttu toimib ta tasakaalustavalt väga laia spektri tervisehädade puhul.

Tiibeti meditsiini õpetuste kohaselt: leevendab Amla kõhuvalu, menstruaaltsükli häireid ja muid günekoloogilisi tasakaalutusi. Samuti teab orientaalmeditsiin Amlat, kui vere kuumuse vähendajat, puhastades halba verd ja tasakaalustades häiritud kuumahäireid ning liigset kuumust elutähtsates organites. Teisisõnu on ta hea nii akuutsete kui varjatud põletike, pikemaajalise kehatemperatuuri tõusu ehk “pideva palaviku” korral, külmetushaiguste ilmnemisel.

Tiibeti meditsiin kasutab seda ka keha üldiseks mürkidest või ainevahetusjääkidest puhastamiseks, seda nii kombinatsioonis paastuga, kui lihtsalt kevadväsimuse korral.

Amla on suurepärane keha noorendaja, kas üksiku komponendina, teena või kolme vilja  kombinatsiooni osana Padma Hepaten toidulisandis (vt. e-poe valikus)  (Amalaiki õislehikule (Phyllanthus emblica L.), Tindipähkel (Terminalia chebula Retz.) ja Siiami terminaalia ( Terminalia bellirica (Gaertn.) Roxb.).

Kasutada koos: Külmetushaiguste või pikaajalise väikese termperatuuri (rahvakeeli “pideva palaviku”) korral  1-3 tassi teed päevas, lisades tassitäie tee sisse 2 kapslit Padma Hepateni või neelata kapslid koos teega.

Akuutse algava palaviku või külmetushaiguse ja kurguvalu korral:keeta 6 kapsli Padma Hepateni sisu  klaasitäie veega tasasel tulel 5-10 minutit, lisada Amla tee tõmmisele ning juua lonkshaaval võimalikult kuuma joogina.

Meeleorganite selgindamiseks, kevadväsimuse, kurnatuse korral: sega 1 kord päevas 2-4 kapslit Padma Hepateni 1 supilusikatäie selitatud võiga (ghee) ning võta segu sisse, juues peale Amla teed. Kolme vilja ja selitatud või segu  selgindab meeleorganeid, annab jõudu ja nooruslikkust.

Vastunäidustus: individuaalne taimede talumatus.

Hoida toatemperatuuril kuivas ja pimedas, lastele kättesaamatus kohas.

Tootja: Chimi Poe  Jorkhang, Dechenchoiling, Thimphu, Bhutan

Importia: OÜ Menmo, Liiva 20B, Pärnu