CHAGA (Inonotus obliquus ), kasekäsn, must pässik. Kapslid 500 mg N60

18,00  (sisaldab KM)

Toidulisand immuunsuse tõstmiseks ja  seedetrakti põletikest tervenemiseks. Kasekäsna on paljude rahvaste, sh eesti, rahvameditsiinis  kasutatud paljude haiguste ravis. Viimase 40 aasta jooksul on tehtud üle 1600 teadusliku uuringu (sh dr Kirsi Kahloneni Helsingi ülikoolis tehtud uuring 1984. aastal, mis osutas kasekäsna viirus-, seene- ja vähivastastele omadustele).

Infot kasekäsnast loe: fungoteraapia lingilt.

Jaga infot sõbraga:

Kirjeldus

Eestis tuntuim raviseen on tšaaga (chaga) ehk must pässik (Inonotus obliquus), mida rahvas teab kõnekeeles kasekäsnana. Tegelikult on kasekäsn (Piptoporus betulinus) üks teine, torikuliste hulka kuuluv, beežide viljakehadega puuseen, mis esineb peamiselt kasepuudel.

Chaga on võimas adaptogeen ja toonikum, mida on kasutatud tuhandeid aastaid suurteski kogustes ja pikki aegu ilma kõrvalnähtudeta. Ta sisaldab erakordselt suuri koguseid superoksüdismutaasi (SOD), mis on organismile üks võimsamaid antioksüdante, B-grupi vitamiine ja proteiine.

Musta pässiku ajaloolised juured on Siberis ja Venemaal, kus temaga on ravitud mitmeid (ka väga raskeid) haigusi. Kasekäsna on aastatuhandeid kasutatud ka Aasias.
Venemaal teatakse ja kasutatakse pässikut laiaulatuslikult. Seal on ametlikult soovitatud pässikut mao- ja kaksteistsõrmiku haavandite ning vaevuste raviks, samuti polüüpide raviks. Kuna Venemaal on pääsikut uuritud põhjalikult, siis on seda soovitatud ka muude tõvede raviks (psoriaas, nahahaigused, liigesehaigused) ja organismi tugevdamiseks.

Pässik on neutraalse lõhna ja maitsega, võiks öelda, et peaaegu ilma lõhnatu. 

TOODE ON VALMISTATUD KASEKÄSNAST, MIS ON KORJATUD VÕRUMAA JA PÕLVAMAA METSADEST.

Koostisosadkasekäsna (must pässik, Inonotus obliquus) ekstrakti. Kapsel glaseeraine hüdroksüpropüülmetüültselluloos

Manustamine.

Veeslahustuv kasekäsna ekstrakt, sisse võtta kapsliga või kapslit avades  lisa kuumadele või külmadele jookidele.

2 -6  kapslit päevas  1,5-2 tundi peale sööki,  pakendis 60 kapslit (30 päevaks).

2 kaps. sisaldab Kogus % NRV*
Chaga ehk kasekäsn 1000 mg puudub

*NRV – Päevane võrdluskogus (Nutrient Reference Value, NRV) on toitumisalase märgistuse eesmärgil kasutatav vitamiinide ja mineraalainete numbriline väärtus, mis tugineb teaduslikele andmetele andes juhiseid toitainete ohutuks tarbimiseks terve täiskasvanud inimese puhul