Folaat 1000mcg N60 tbl (Solgar, USA)

32,00  (sisaldab KM)

Folaat (L-metüülfolaat,  Metafolin®) –  1000µg

Foolhape on vesilahustuv B-grupi vitamiin, mis osaleb valkude, rasvade ning süsivesikute ainevahetuses, vereloome loomisel ja närvisüsteemi toimimises.Aminohapped omakorda on eriti tähtsad kõikvõimalike rakkude kasvatamisel. Kui organismil tuleb lühikese ajaga palju uusi rakke juurde kasvatada, on tal vaja piisaval hulgal foolhapet ehk vitamiini B9. Kõige intensiivsem rakkude areng ja paljunemine toimub just raseduse alguses – sellest ka foolhappe eriti oluline roll rasestumisel ja esimestel rasedusnädalatel.

 

Kirjeldus

Tulevase inimese arengul on eriti olulised raseduse esimesed 14–28 päeva – siis kujuneb välja loote pea- ja seljaaju koos nende luulise kattega, aga samuti teiste organite alged ja jäsemed. Eriti haavatav on kesknärvisüsteem, kuna selle rakuline areng algab kõige esimesena. Foolhappe puudus sel perioodil võib väljenduda erinevate pea- või seljaaju väärarengutena.

KASUTUSJUHEND:
Soovituslik annus: 1 tablett päevas koos toiduga või vastavalt tervisespetsialisti soovitustele. Ärge ületage soovituslikku päevast kogust.

MUUD KOOSTISOSAD: Täiteained: mannitool, mikrokristalne tselluloos, karboksümetüültselluloos; paakumisvastased ained: steariinhape, ränidioksiid, rasvhapete magneesiumsoolad.

Toidulisand ei asenda mitmekesist, tasakaalustatud toitumist ega tervislikke eluviise.
Säilitada toatemperatuuril, lastele kättesaamatus kohas.
Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või tervisehäirete korral konsulteerige enne toote kasutamist arstiga.

Tootja: Solgar, INC., USA
Maaletooja: Loodusravi Kliinik OÜ, Tähe t 85-3, 50107, Tartu