Foolhape (vitamiin B9) 400mcg 100 tbl (Solgar)

14,00  (sisaldab KM)

Foolhape on vesilahustuv B-grupi vitamiin, mis osaleb valkude, rasvade ning süsivesikute ainevahetuses. Aminohapped omakorda on eriti tähtsad kõikvõimalike rakkude kasvatamisel. Kui organismil tuleb lühikese ajaga palju uusi rakke juurde kasvatada, on tal vaja piisaval hulgal foolhapet ehk vitamiini B9. Kõige intensiivsem rakkude areng ja paljunemine toimub just raseduse alguses – sellest ka foolhappe eriti oluline roll rasestumisel ja esimestel rasedusnädalatel. Tulevase inimese arengul on eriti olulised raseduse esimesed 14–28 päeva – siis kujuneb välja loote pea- ja seljaaju koos nende luulise kattega, aga samuti teiste organite alged ja jäsemed. Eriti haavatav on kesknärvisüsteem, kuna selle rakuline areng algab kõige esimesena. Foolhappe puudus sel perioodil võib väljenduda erinevate pea- või seljaaju väärarengutena.

Jaga infot sõbraga:

Kirjeldus

Foolhape toetab loote arengut ja  organite kujunemist ning  puudus võib tekitada väärarenguid. Eestis sünnib selliste väärarengutega keskmiselt üks laps tuhandest ja kõige levinum väärarengu vorm on seljaaju väljasopistus (Spina bifida) . Kergel juhul ei pruugi see arenguhälve põhjustada lapsele mingeid vaevusi, aga raskel juhul takistab närviimpulsside jõudmist alakehasse, põhjustades probleeme alakeha tundlikkuse, jalgade nõrkuse, põie- ja sooletalitlusega. Mida varasemas arengustaadiumis väärareng välja kujuneb ja mida ulatuslikum see on, seda raskemaks kujuneb puue.

Foolhappe kasulik töö ei lõpe kesknärvisüsteemi moodustumisega, vaid osaleb igapäevaselt valkude, rasvade ja süsivesikute ainevahetuses.

Soovituslik annus: 1 tablett päevas koos toiduga või vastavalt tervisespetsialisti soovitustele.
KOOSTISOSAD:
Foolhape (pteroüülmonoglutamiinhape) –  400µg/200*                                                                                                                                   * % soovituslikust võrdluskogusest (% NRV – Nutritional Reference Value) 

Täiteained: dikaltsiumfosfaat, mikrokristalne tselluloos, karboksümetüültselluloos; paakumisvastased ained: steariinhape, ränidioksiid.
Tootja: Solgar, INC., USA
Maaletooja: Loodusravi Kliinik OÜ, Tähe tn 85-3, 510107, Tartu, Eesti