Kaneel / Cinnamon (Cinnamomum zeylanicum) 5ml

32,00  (sisaldab KM)

Kaneelipuu koorest saadud eeterlik õli omab tugevaid puhastavaid ja immuunsüsteemi toetavaid omadusi, eriti hooajaliste haiguste perioodil. Kaneel on väga puhastav nii seespidiselt kui ka nahale kantuna, aidates leevendada lihas- ja liigesevalusid.
Aroomiteraapiliselt toimib kaneel vaba ja kerget hingamist soodustavalt ja samal ajal õhku puhastavalt. Sageli kasutatakse kaneeli suuloputusvedelikes ning igemetel just selle suu tervist ja hügieeni tagavate omaduste poolest.
Kulinaarse kasutuse poolest on kaneelil pikk ajalugu, lisatuna vürtsina magustoitudesse, suupistetesse, kuumadesse jookidesse jne. Ajalooliselt seda kasutatud iidses Hiinas pea kõigis arstimites. Tarvitati rahustina, toonikuna, samuti arvati olevat hea depressiooni ja nõrga südame korral.

Kirjeldus

Kasutusvõimalused: Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri ettevaatusega, sest võib ärritada nina membraane, kui hingata sisse otse pihusti kohal. Nahale kantult (Topical, T). Lahjenda 1:3 kookosõliga enne nahal kasutamist (1 tilk eeterlikku õli ja vähemalt 3 tilka baasõli). Kanna soovitud piirkonnale või reflektoorsele punktile. Seespidiselt (Internal, I). Kasuta toitude maitsestamiseks.

Aroomi kirjeldus: vürtsikas, puidune, magusa lõikava noodiga.

Sobib kokku: Kõik tsitruselised, küpress, viiruk, geraanium, lavendel, rosmariin ja kõik vürtsised õlid.

Kasutussoovitused:

  • Võta 2 tilka päevas  koos toiduga või kapslis, et toetada immuunsüsteemi.
  • Tilguta 1 tilk kaneeli eeterlikku õli kuuma vette või tee sisse ja joo aeglaselt. Mõjub rahustavalt kurgule.
  • Lisa 2-3 tilka pihustipudelisse kiire ja efektiivse puhastava sprei valmistamiseks.
  • Tilguta 1 tilk hambaharjale, seejärel lisa hambapasta.
  • Lahjenda kookosõliga (1 osa kaneeli õli, 3osa baasõli), seejärel kanna külmetavatele või valutavatele lihastele talvisel ajal.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Difuseeri ( 3-4 tilka difuuserisse)
I: Tilguta 1 tilk klaasi vee kohta, või lisa baastoidule
T: Lahjenda 1-2 tilka kaneeli õli 3-6 tilga kookosõliga, seejärel kanna soovitud piirkonnale välispidiselt