Magneesiumi jalavanni sool Zechstein Inside® (Holland) 250 g

13.00  (sisaldab KM)

Magneesiumihelbed valiti tuntud moeajakirja Harper’s Bazaar 2012. aasta 100 parima ilutoote seast kategoorias „Parim üleöö stressi leevendaja“ 1. kohale!
Zechsteini magneesiumihelbed on toodetud magneesiumkloriidist, mida kaevandatakse Hollandis, Veendamis, ning mis on üks puhtamaid maailmas. Helbed on valmistatud Zechsteini merepõhjast kaevandatud magneesiumkloriidist, mis on seal settinud ja puhastunud üle 250 miljoni aasta ega ole kokku puutunud saastega.
Magneesiumihelbed omavad Zechstein Inside® kvaliteedimärki, mis tähendab, et tegemist on kõrgeima kvaliteediga loodusliku magneesiumkloriidiga.
See on praktiline ja mugav alternatiiv kogukeha vannile. Kuna aga naha pind, mis puutub kokku veega, on sel juhul oluliselt väiksem, siis on väga oluline valida õige kontsentratsioon. Jalavanni puhul võiks olla selleks vähemalt 2% lahus. Jalalabad ja pahkluud võiksid olla täielikult veega kaetud.
Soovituslik vee temperatuur on 37 – 41 kraadi Celsiuse järgi.
Vanni kestus peaks olema vähemalt 20 minutit.
On tõestatud, et magneesiumipuudust on võimalik tõhusalt ja kiiresti ravida jalavanniga.

Kirjeldus

Zechstein Inside magneesiumihelvestega jalavannide tegemine.
Üks efektiivsemaid viise magneesiumipuudust vähendada on omastada seda naha kaudu.
Miks on oluline, kust magneesiumkloriid pärineb? Magneesiumkloriid on oluline kemikaal ka tööstuses, seetõttu toodetakse seda maailmas päris palju, eelkõige mere või soolajärvede veest. Magneesiumkloriidi ei suudeta tavaliselt piisavalt puhastada teiste ainete jääkidest sh elavhõbe ja erinevad raskemetallid. Inimkasutusse sobivad sellest tulenevalt vaid üksikud tooted (lisaks Zechsteini toodangule nt Surnumerest pärinev magneesium¬kloriid). Mereveest tootmise tõttu on paljud tooted mõjutatud ka tänapäevasest reostusest.
Zehchstein Inside magneesiumkloriid on aga pärit ca 1600 m sügavuselt maapõuest, Hollandi ja Põhjamere all lasuvast maa-alusest nn Zechsteini merest, mis on vähemalt 250 miljonit aastat vana soolaladestu. Seetõttu puudub sellel igasugune kokkupuude reostusega. Maapõuest pärinevat magneesiumkloriidi toodetakse ainult Hollandis ühes tehases (NedMag) ning sellest inimestele sobiliku puhtuse ja kontrollitusega toodet valmistab ainult Zechstein Inside.
Zechsteini tooted on looduslikuks ja puhtaks magneesiumiallikaks tervele kehale.
Magneesiumihelveste kasutamine
Jalavann. 4 liitri vee kohta peaks kasutama 100 – 150 g helbeid. Vee temperatuur 37 °C, üle 41 °C vett peaks vältima. Soovitav on vanni teha vähemalt 20 min. Vanne peaks võtma kuurina 2-3 korda nädalas. Võib ka sagedamini.
Vann. Kiirema efekti magneesiumipuuduse leevendamisel annab vannide kuur tervele kehale. Sellisel juhul peaks vanniveele lisama 500 g kuni 1 kg helbeid. Vann peaks kestma vähemalt 20 min.

Mis on magneesiumi läbi naha imendumise eelised suukaudsete vahendite ees? Magneesiumkloriidi välispidisel kasutamisel imenedub kehale vajalik magneesium kiiresti otse rakkudesse ja seda eriti pehmel moel. Tänu sellele jääb seedetrakt puutumata. Magneesiumi¬preparaatide kasutamise sagedane kõrvaltoime, kõhulahtisus, ning sagedased imendumisprobleemid jäävad ära.
Kas on vastunäidustusi? Magneesiumkloriidi võivad tarbida igas vanuses inimesed sh rasedad, imetavad emad ja lapsed. Ülearune magneesium väljub kehast neerude kaudu. Võib kasu¬tada koos ravimitega.
Vastu¬näidustatud neerupuudulikkuse, soolte ummistuse ja bradükardia(aeglane südametöö) korral.
Magneesiumipuudus on sageli tingitud tänapäevasest toitumisest. Õige toitumisega on võimalik meil kõigi mikroelementide ja vitamiinide puudust vältida, kuid tänapäeva intensiivpõllumajandusest pärinev toit teeb selle keeruliseks. Magneesiumi allikateks toidus on rohelised köögiviljad, täisterajahu, soja, pähklid, kakao jm. Erinevate uurimuste andmetel on 30 – 60% tänapäeva lääneliku ühiskonna inimestest magneesiumipuudus.
Kõige tavalisemad magneesiumipuudusele viidata võivad sümptomid: valutavad jalad; lihaspinge ja krambid; väsimus.
Magneesiumipuudust seostatakse ka depressiooni, südame- ja veresoonkonnahaiguste ning reumaga. Tegelikult on nimekiri probleemidest, mida saab magneesiumi tarvitamisega leevendada või kaotada, märksa pikem:
parandab kaltsiumi omastamist (ilma magneesiumita ladestub kaltsium esmajoones liigestesse ja mujale, luudesse ei jõua piisavalt);
tasakaalustab kaltsiumi ja magneesiumi tasemeid rakkudes;
aitab taastada energiataset (vähendab väsimust, leevendab valu ja valulikkust lihastes) – seetõttu eriti oluline sportlastele;
leevendab valu (krooniline valu, artriit, liigesevalu);
parandab naha ja limaskestade tervist; leevendab peavalu ja migreeni (lõdvestab pea ja kaelapiirkonna lihaseid);
vähendab unehäireid, mõjub toniseerivalt; vähendab stressi; võib aidata depressiooniravile kaasa; parandab mälu ja kognitiivseid funktsioone;
tugevdab immuunsüsteemi; antimikroobne ja antiseptiline;
leevendab menopausi ja PMSi; suurendab libiidot;
vananemisvastane (kuna parandab rakkude ainevahetusfunktsioone);
reguleerib kolesterooli tootmist organismis;
kasutatakse isegi psoriaasi ravis (eeldab suurte koguste kasutamist vannidena);
Magneesiumi vajavad teistest rohkem nt rasedad ja intensiivse füüsilise tegevusega tegelevad inimesed sh sportlased. Ka lastel on intensiivse kasvu perioodil suurem magneesiumivajadus

Soovituslikud kontsentratsioonid jalavanni jaoks:
5 liitri vee kohta:
200 g magneesiumkloriidi helbeid, saab tulemuseks 2% lahuse
400 g magneesiumkloriidi helbeid, saab tulemuseks 4% lahuse
500 g magneesiumkloriidi helbeid, saab tulemuseks 5% lahuse
Magneesiumi lõõgastusvann spordis
Sportlased on leidnud, et magneesiumi lõõgastusvann kohe pärast pingutust on eriti kasulik. Magneesiumi kontsentratsioon kogu keha vannis peaks olema sel juhul vähemalt 2%. Selleks on vaja kasutada umbes 2 kg magneesiumi helbeid. Vee temperatuur peaks olema umbes 37 kraadi Celsiuse järgi. Magneesiumi kogukeha vanni soovitatakse väsinud ning lihasvalu ja lihaste happetaseme tõusu korral. Jalavann kõrgema magneesiumi kontsentratsiooniga võib ka ravida magneesiumi defitsiit kiiresti ja usaldusväärselt. Sel juhul kontsentratsioon peab olema vähemalt 5%, mis tähendab 5 liitri vee kohta on vaja u. 500 g magneesiumi helbed või 0,6 liitrit magneesiumi õli.