Matcha (Camellia Sinensis) pulbri doseerimispakid, 10 pulbrit x1g (Jaapan) 100 % öko

10.00  (sisaldab KM)

Mahe Jaapani matcha – jahvatatud spetsiaalne  roheline tee. Ideaalne klassikalise Matcha valmistamiseks. Suurepärane lisandina toitudele ja jookidele. Mitte ajada seda segamini mate tee või rohelise teega. Matchat on selle kasulike omaduste tõttu tarvitatud sajandeid. Tee teevad eriliseks kasvatamise ja töötlemise protsessid.

Tee valmistamine: Aja värske joogivesi keema. Jahuta 80 kraadini, puista tassi 1 pakk (1g ) Matcha teed pulbrit . Vala peale 80 kraadist vett ca  200 – 300  ml. Sega u 15 sek. bambusvispli või elektrilise piimavahustaja  abli vahtu., võib juu ka ilma vahustamata. Võib kasutada lisandina smuutide, küpsetiste, salatite  ja mahlade sisse kuumutamata.

Mahe, vegan, gluteenivaba ja sobib diabeetikutele. Ilma igasuguste lisanditeta

 

Kirjeldus

Matcha tee on korjatud Jaapanis  Fuij mäe lähistel Aichi piirkonnast umbes juuni keskel. Tee sisaldab rikkalikult antioksüdante, tsinki, magneesiumi ja kofeiini ning sobib igapäevaseks tee nautimiseks, kui ka külmaks joogiks ja toidusse lisamiseks.

SUPERTOIDUKS NIMETATUD MATCHA TEE | Alandab hästi kehakaalu ning tugevdab märkimisväärselt immuunsust, annab kehale energiat, parandab mälu ja tuju, alandab kolesterooli ja veresuhkrut, soodustab ainevahetust, see on kiudainete rikas, lisaks on selles C-vitamiini,  kroomi, Matcha sisaldab rohkem kofeiini kui tavaline must purutee ja kordi rohkem kui tavaline roheline lehetee, kuid vähem kui must kohvi. Südant puperdama ei pane, kuid annab hommiku alguseks hea energialaengu. Matcha’s sisalduv kofeiin toimib koostöös aminohappe L-teaniiniga, mis tagab kuni kuuetunnise energialaengu ilma kõrvalmõjudeta.

Matcha rohelises tees on väga rohkelt antioksüdante. Antioksüdandid on toitained ja ensüümid, mis võitlevad UV kiirguse negatiivse mõju vastu ning kaitsevad haiguste eest. Ühes tassis matcha tees on viis korda rohkem antioksüdante kui üheski teises toiduaines. ORACi näitaja järgi, mis määrab antioksüdantide sisaldust toidus, on matcha rohelises tees üle 5 korra rohkem antioksüdante kui Goji marjades või üle 10 korra rohkem kui näiteks granaatõunas või mustikates. Kui soovite abistada enda keha, et saavutada ja säilitada tervist, siis matcha joomisele ei ole võrdväärset.

Lisaks energia saamisele võib matcha’t juua ka rahustaval eesmärgil. Üle tuhande aasta on Hiina taoistid ja Jaapani buda mungad kasutanud matcha rohelist teed meditatsiooniks ning puhkamiseks, samal ajal virgel olles. L-Teaniin on ideaalne kontsentreerumiseks ja meditatsiooniks. L-teaniini kõrvalmõjuks on ka dopamiini (tegutsema panev hormoon)  ja serotoniini (õnnehormoon) tootmine. Need kaks ainet parandavad tuju, mälu ja aitavad keskenduda.

Matcha aitab keha ka jääkidest puhastada. Kolm nädalat enne matcha teelehtede korjamist kaetakse need päikesevalguse eest. See toob taimes kaasa võimsa klorofüllitootmise, mis mitte ainult ei anna teele imelist erkrohelist värvust, vaid ka keha puhastavaid omadusi – matcha puhastab keha raskemetallidest ning toksiinidest.

Olles peaaegu, et kalorivaba on matcha hea abivahend kaalulangetamisprogrammi juurde. Kiirendades ainevahetust – ja läbi selle kiirendades kuni neli korda kaalualanduse protsessi – ei tekita matcha kehas stressi – see ei tõsta vererõhku ega pulssi, alandab kolesteroolitaset muutes selle tervislikuks alternatiiviks teiste meditsiiniliste abivahendite ja kõrvalnähtudega vahendite asemele.