Pune /Oregano (Origanum vulgare) 15 ml (doTerra USA)

39,00  (sisaldab KM)

Oregano on üks kangemaid ja võimsamaid eeterlikke õlisid. Seda on kasutatud juba sajandeid traditsioonilises meditsiinis puhastavate ja immuunsust tugevdavate omaduste tõttu.
Aroomiteraapis difuseeri või hinga aroomi otse, näiteks kätelt. Nahale kantult lahjenda 1:3 (üks tilk essentsõli vähemalt 3 tilga baasõliga). Kanda otse probleemsele kohale või reflektoorsele punktile. Seesmiselt lahjenda 1 tilk klaasis vedelikus või võta sisse taimse kapsliga. Kasuta toitude maitsestamiseks.

Kirjeldus

Peamised keemilised komponendid pune eeterlikus õlis on karvakrool ja tümool, mis kuuluvad mõlemad fenoolide gruppi ning omavad puhastavat ja antioksüdantset toimet.
Kõrge fenooli kontsentratsiooni tõttu tuleks olla ettevaatlik sisse hingates ja difuseerides; vaid 1-2 tilgast piisab. Kui kanda pune eeterlikku õli nahale tuleb seda kindlasti lahjendada kookosõliga. See eeterlik õli sisaldab fenoole – võimsaid antioksüdante, mis tõrjuvad vabu radikaale. 1 tilk igapäevaselt tarvitatuna aitab hoida tugevat immuunsust. Tihedamini tarvitamine on põhjendatud hooajaliste haiguste perioodil või kui immuunsüsteemi on vaja rohkem turgutada. Lisaks selle, et pune on populaarne maitseainena toidu valmistamisel, toetab see seedesüsteemi, soodustades seedemahlade eritumist.
Aroomiteraapiliselt kasutatuna toimib pune võimendajana ja tasakaalustajana essentsõlide segudes ning aitab hingamisteed tervena hoida.

Kasutussoovitused:

  • Võta 1 tilk igapäevaselt kapsliga, et toetada immuunsust hooajaliste haiguste perioodil; tugev antioksüdant.
  • Määri pune eeterlikku õli koos kookoseõliga talla alla, et toetada immuunsüsteemi.
  • Lisa üks tilk kuivatatud pune asemel pastatoitude kastmele, pitsakastmele või praele.
  • Lisa 10 tilka 0,5 l veega pihustipudelisse, kasuta pindade desinfitseerimiseks.