Kinesioteipimine

Mis on kinesioteipimine?

Kinesioteippimise on välja töötanud Jaapani kiropraktik Kenzo Kase 1970. aastatel. Põhimõte on aktiveerida ja toetada kudede tervenemise protsessi ja liikumismustrite normaliseerumist.

Inimkeha on nagu mitmekihiline õhupall. Iga kihi vahel on vaba ruum, mis on täidetud kehavedelikuga, mis omakorda on pidevas liikuvuses ja omab eesmärki vähendada kudedes kuumust ning puhastada keha jääkainetest. Pitsunud või paistes kehapiirkondades ei saa vedelik erinevate kihtide vahel vabalt liikuda. Kõik see võib olla põhjustatud valest kehahoiakust, liigsest koormusest, traumast jne. Sageli tekib valu ja pingetunne lihastes sellest, et vedeliku tsirkulatsioon naha ja lihaste vahelistes kihtides on häirunud. 

Miks on kineosioloogiline teipimine kasulik?

Kinesiotepimine on oma olemuselt sensoorne teipimine ja selle mõju põhineb peamiselt propriotseptsioonil.
Teip edastab kerge kudede liigutamise abil naha ja naha aluskudede kaudu kesknärvisüsteemile aistinguid.

Kinesioloogiline teip tõstab naha üles ja loob lümfivedelikule parema äravoolutee, normaliseerib lihasfunktsiooni, parandab lümfiringet, vere tsirkuleerimist ja vähendab valu.
Lähtuvalt teibi nahale asetamise tehnikast ja teibi enda omadustest, tõstab teip naha laineliselt üles ja seeläbi väheneb kudedes rõhk, suureneb tsirkulatsiooni ruum ja ärritab vastavaid retseptoreid, mis parandab vedeliku ainevahetust kudedes. Sageli saadakse teipimisest kohene mõju valu vähenemisena või vabama ning õigema liigutuste teostamisena, mis annab lisväärtuse füsioteraapias terapeutiliste harjutuste õigel sooritamisel.

Loe lisa SIIT.

Kinesioloogilise teibi neli põhi omadust:

  1.  parandab lihasfunktsiooni erinevate häirete korral
  2. parandab kudedes vedeliku ainevahetust
  3. valu vähendav toime
  4. liigesfunktsiooni toetav omadus
Jaga infot sõbraga: