Holistiline psühhoteraapia

Mis on holistiline psühhoteraapia?

Holistiline psühhoteraapia ühendab tänapäevase kvantfüüsika igivanade teadmiste ning praktikatega inimese energiasüsteemist ja keha-vaimu seostest. Üks kasutatavatest tervendamistehnikatest on šamanistlikust traditsioonist pärit hingeosa tagasitoomine. Seal on seletus haiguste kohta väga lihtne: kui inimene elab läbi tugevaid tundeid tekitavaid sündmusi, siis võib osa tema hingeenergiast kaduma minna. Ilma puuduva hingeosata saab küll edasi elada, aga inimene võib jääda haigeks või on masendunud ja kurnatud.

Terveks saamine on samuti väga lihtne: selleks tuleb kadumaläinud hingeosake üles otsida ja tagasi tuua.

Kui tavapärases psühhoteraapias klient ja terapeut istuvad ning ajavad juttu, siis suure osa holistilise psühhoteraapia seansist lamab klient diivanil, silmad kinni. Järk-järgult lõõgastudes jõuab ta une-eelsesse meditatiivsesse seisundisse, ent vestlus terapeudiga jätkub.
Muutunud teadvuse seisundis tajub inimene iseennast, oma keha ja sisemaailma hoopis teistmoodi. Aju töötab erinevalt, alateadvusele on vabam juurdepääs ja lihtsam on oma harjumuspäraseid “programme” avastada, mõista ning muuta. 

Terviklik inimene kogeb oma olemasolu keha, tunnete, mõtete, hinge  ja vaimu tasandil. Kui üks neist osadest ei toimi, on kogu terviku töö häiritud. Lahendatakse inimestevahelisi suhteid, emotsionaalseid kriise, terviseprobleeme, tasakaalutust, eneseleidmist- ja arendamist.

Miks on holistiline psühhoteraapia kasulik?

Muutused sisemaailmas toovad kaasa muutusi välismaailmas ning tehtud ümberkorraldused kanduvad üsna ruttu ka tavaellu – uskumustesse, hoiakutesse, suhetesse, käitumisse, kehasse. Meie keha, tunded, mõistus ja hing on omavahel lahutamatult seotud, ühe terviku osad.

Holistilise teraapia tsükkel võib olla elu muutev kogemus. Sellest saavad abi nii need, kellel on probleemid kui ka need, kes muidu elus hästi hakkama saavad, kuid tunnevad, et midagi on nagu puudu. Tihti avastab inimene kusagil elu keskpaigas, et ei teagi, kes ta on ja mida tahab. Elus paistab olevat nii mugavust kui staatust, aga õnne ja rahulolu sellest hoolimata vähevõitu. Nii raske on mõista, mida MINA tegelikult tahan? Mida mul vaja on?

Iseenda sisse vaatamine aitab leida nii elu sügavamat mõtet kui võimalusi õnnelikum olla. Kui inimeses on rohkem rahu, harmooniat ja armastust, siis on seda rohkem ka tema ümber ja kogu meie planeedil. Ja see ongi tähtis.

Lisalugemist:

 

Jaga infot sõbraga: