Paari-, suhte- ja konfliktiteraapia

Mis on paari-, suhte- ja konfliktiteraapia?

Kui inimestevahelistesse suhetesse jõuavad pikemaks ajaks emotsionaalne ja füüsiline kaugenemine, millele ise ei leita lahendust, on aeg kolmanda isiku juuresolekul alustada suhtekonflikti lahendamist ja parandamist. Kui juba üks pool pole suhtega rahul, on mõistlik pöörduda probleemiga tegelemiseks terapudi poole.

Kui emotsionaalne side on paari vahel katki ja hinnangud või vajadused on lootusetult erinevad ning juba üks pooltest soovib lahutust, on terapeut abimees, kes aitab väärikalt lahku minna. Eriti oluline on see ühiste laste olemasolul.

Paari- ja pereteraapia on suunatud iseenese ja pereliikmete rahulolu tõstmisele, uute viiside avastamisele konfliktide lahendamisel. Sageli tekivad probleemid pereliikmete vahel kiirest eluviisist ja puudulikust suhtlemisest. Nii süveneb mõistmatus ja võimust võtab üksinduse tunne. Sellest olukorrast on võimalik välja tulla, kui igat pereliiget võetakse kuulda.
Pere- ja paariteraapia on soovitatav nii kooseluks valmistumisel, kooselu mistahes perioodidel, kui ka lahutamisega seoses. Teretulnud on lapsed, abikaasad, vanavanemad, vallalised, üksikvanemad, kasuvanemad. Teraapiasse võib tulla nii üksi kui oluliste inimestega.

Paljud probleemid meie paarisuhtes on tingitud sellest, et me ei kuula teineteist nii, et meie vahel tekiks mõistmine ja usaldus. Selle asemele võime ehitada oma selgituste või vaikiva endassetõmbumise läbi müüri, mis kaitseb meid haiget saamise eest ja paneb tundma tühjust, üksindust, rahulolematust.

Suhteteraapias kasutatakse dialoogi, mis annab võimaluse rääkida sellest, mida Sa siiani ei ole saanud väljendada ja kuulata nii, et hakkad oma partnerit nägema uuel viisil ja mõistma milline on tema maailm. See aitab aktsepteerida teie erinevusi ja näha, kuidas panna need kaks maailma nii toimima, et te mõlemad kasvaksite terviklikkuse suunas.
Suhteteraapia sobib paaridele, kelle on probleemid või neile, kes soovivad suhet hoida sellisena nagu see hetkel on. 

Miks on paari-, suhte- ja konfliktiteraapia kasulik?

Eesmärgiks on taastada kontakt ja ühendus, saavutades sellega vastastikuse emotsionaalse tervenemise ja isikliku kasvu terviklikkuse suunas.

Meil ei ole vaja leida õiget partnerit, vaid saada suhtes õigeks partneriks ja õppida kasutama oma suhet isiklikuks muutuseks ja arenguks.

Konfliktid on aeg-ajalt vältimatud ja pole õige arvata, nagu ühes “õiges” suhtes tülisid polekski. Ikka on!

Või kui juba üks pool pole suhtega rahul, on mõistlik pöörduda probleemiga tegelemiseks terapudi poole.  Kui emotsionaalne side on paari vahel katki ja hinnangud või vajadused on lootusetult erinevad ning juba üks pooltest soovib lahutust, on terapeut abimees, kes aitab väärikalt lahku minna. Eriti oluline on see ühiste laste olemasolul.

Need teraapiad aitavad:

  • Kuidas hoida erinevaid suhteid (kas sõbra, vanem-laps, romantiline paarisuhe vms)
  • Leida lahendusi suhte- ja pereprobleemide
  • Konflikti lahendada
  • Vajadusel aitab väärikalt lahku minna (eriti oluline laste olemasolul)

Suhteteraapia eesmärgiga võib tulla ka emaga, sõbrannaga, vennaga jne, kui teie suhted on muutunud keeruliseks või soovite sügavamat ühendust.

Paariteraapia kohtumised toimuvad paarina või eraldi, vastavalt terapeudi plaanile.

Teraapia üks seanss kestab kuni 2 tundi.

Lisalugemist:

Jaga infot sõbraga: