Taimeteraapia

Mis on taimeteraapia?

Taimeteraapia ehk taimeravi on laialdaselt kasutatav alternatiivravi, mis sobib eriti neile, kes ei talu või ei soovi kasutada tavameditsiini ravimeid.

Taimeravis kasutatakse kindlaid taimi, milledest kasutatakse mingit osa (juur, koor, seeme, vili, õis, leht või vars). Taimi kasutatakse ravimiseks mitmel moel (tinktuurina, leotisena, loputusena, tabletina, teena ja salvina).

Kaasaegne teadus õpetab, et taimedel on võime toota oma “kehades” suures koguses orgaanilisi ühendeid, mis teeb taimede kasutamise ravi eesmärgil võimalikuks. Taimed kasutavad neid ühendeid erinevatel eesmärkidel (paljunemine, kasv, enesekaitse jne). Neil ühendeil on mitmekesine mõju inimestele ja teistele elusolenditele, millest osa võib osutuda kasulikuks ka tervise säilitamisel või loomisel.

Taimed toodavad teadaolevalt sadu tuhandeid erinevaid keemilisi ühendeid ning taimes toimub suur hulk erinevaid protsesse. Kaasaegsed teadlased on uurinud vaid väikest osa neist. Enamik taimseid ühendeid, nende mõju tervisele ja eriti nende koostoime on ikka veel tundmatud.

Erinevates rahvatraditsioonides on taimedel aga ka erinevad iseloomud ning omadused. Öeldakse lausa, et kui neisse lugupidavalt suhtuda ning olla tänulik, siis taimed annavad vastu oma väge ehk tervendust.

Suur osa taimede toimest, eriti aga see osa, mida rahvaravis nimetatakse väeks, ei olegi meie praeguste uurimisvõimaluste juures ei mõõdetav ega jälgitav. Ometigi usuvad loodusrahvad ja taimetargad, et just selles peitub taime peamine tervistav toime.

Taimeravi on eriline ja väekas protsess. 

Miks on taimeteraapia kasulik?

Taimeravi taastab keha normaalsed funktsioonid.

Haigestunud organid puhastuvad jääkainetest, tasakaalustub rakkude elutegevus ja aktiveerub enesetaastumine ja organ hakkab  normaalselt tööle. Taimravi vajab paranemise protsessiks pikemat aega (tavaliselt 6 nädalat ja enam).

Aitab enamike vaeguste leevendamisel või viib haiguse sootuks minema.

Näited: raudrohumähis peatab verejooksu, kuusevaigusalv on hea sinikate, muljumise ning nahavigastuste korral. Raua ja teisi vitamiinide ja mineraalide saamiseks sobib hästi nõgesetee või nõgesepulber. Pajuga saab alandada palavikku (sellega tasub siiski ettevaatlik olla). Taruvaik leevendab valu ja põletikku, siilkübar tugevdab immuunsüsteemi.

Taimeraviga saab lahendada ka raskemaid siseorganite probleeme.
Näiteks vägiheinast saab teha lahtistava mõjuga teed, mis soodustab ka köhimist ning kopsude ja hingamisteede puhastumist. Jõhvikad aitavad ravida kuseteede põletikke – näiteid on tegelikult sadu.

 

Lisalugemist:

Väga kasulik lugemine – leia enamlevinud probleemidele toimiv taimeravi meetod

E-Raamat: Taimeravi raamat 

Jaga infot sõbraga: