Vabastav hingamine

Mis on vabastav hingamine?

Vabastav hingamine, ingl.k. rebirthing, ka teadlik hingamine, ühendatud hingamine on hingamistehnika, mis kasutab pausideta katkematut hingamist, lõdvestust ja tähelepanu.

Praegu maailmas kasutatakse seda tehnikat kõige rohkem hingamistöö (breathwork) ja hingamisteraapia nime all.

Hingamisteraapiaks muutuvad hingamistehnikad siis, kui neid kasutatakse professionaalse psühhoteraapia kontekstis. On oluline, et hingamisseansil kogetu ei jääks pelgalt teatud meeleseisundite kogemiseks, vaid looks positiivseid muutusi inimese igapäeva elus.

Terapeut kasutab erinevaid hingamistehnikaid, mis aitavad kontakti saada oma alateadvusega, et lahendada probleeme minevikust ja olevikust, tasakaalustada emotsioone ja maandada stressi. Läbi sügava isikliku tunnetuse leiab inimene lahenduse oma probleemidele ise.

Teadlik sügav ühendatud hingamine aitab keskenduda, annab väge, rahustab meelt, vähendab stressi, lõdvestab keha ja teeb meele selgeks ja olemise ärksaks. Hingamistöö eesmärgiks on lõdvestunud ja ühendatud hingamisega äratada oma eluenergia ja vabastada oma keha ja meele pinged.

Õppides juhtima oma hingamist ja meelt, õpid juhtima oma elu!

Miks on vabastav hingamine kasulik?

Sügavalt hingamine on puhastav igal tasandil, kuid on enim seotud just rakutasandil säilinud kehapingete, emotsioonide ja mälestuste vabastamisega, mis sügavama hingamise ja toetuse korral hakkavad esile tulema ja tervenema. Kogu energiatsükli läbimine suurendab elujõudu, aitab vabastada pingeid, kehasse talletunud vanu emotsioone ja luua uusi, positiivsemaid mõttemustreid.

Hingamistöö aitab:

 • vabaneda igapäevaelu stressist
 • avada loovuse
 • tunda rõõmu elust ja suhetest
 • teadvustada, mis meie elus on toimumas
 • vaadata kogu oma elule ja probleemidele hoopis uue nurga alt
 • tervendada minevikus vastuvõetud negatiivseid otsuseid
 • varajases lapsepõlves tekkinud ja sünniga seotud stresse ja traumasid leevendada
 • vabastada kogu elu jooksul kogetud allasurutud emotsioone

Hingamistöö on kasulik kolmes valdkonnas:

 • füsioloogiline puhastumine
 • emotsionaalsest stressist ja traumadest vabastamine, haiguste põhjusteni jõudmine ja tervenemine
 • uutesse dimensioonidesse viiv vaimne teekond

Hingamistöö ei tegele konkreetsete haiguste, sümptomide või ebamugavate emotsioonide tavapärase eemaldamisega, vaid loob ühenduse iseenda puhta energia ja tervendava väega, nii et kehalised, emotsionaalsed või vaimsed probleemid leiavad kergelt ja sujuvalt lahenduse.

Erinevate tavade ja taustaga hingamisõpetajad on ühisel arvamusel selles, et teadlik töö oma hingamisega avardab teadvust ja maailmatunnetust ning parandab elukvaliteeti.

Kuidas toimub hingamisteraapia? Kellele see sobib?

Hingamisteraapia loob turvalise ja toetava keskkonna, kus pärast süvitsi minekuid – alateadvuse ja üliteadvusega kontakteerumist saab kogetu integreerida igapäevasesse ellu.

Terapeut kasutab erinevaid hingamistehnikaid, mis aitavad kontakti saada oma alateadvusega, et lahendada probleeme minevikust ja olevikust, tasakaalustada emotsioone ja maandada stressi.  Terapeut on hingamisseansi ajal toetajaks, toetades energeetilise tervendajana  hingajat energiaga.

Vabastav hingamine sobib olenemata vanusest ja sobib ka Auratransformatsiooni läbinutele. Transformeeritutel toetab ja kiirendab vabastav hingamine indigofaasis kõiki rakutasandi puhastusprotsesse ja kristallfaasis kristalliseerumist.
Hingamistöö on väga toetav ka naistele, kes alles planeerivad rasestumist.

Hingamisteraapias on oluline, et hingamisseansil kogetu ei jääks ainult meeleseisundi kogemusteks, vaid looks häid muudatusi inimese igapäevaelus.

 

Lisalugemist:

Jaga infot sõbraga: